Ogólne warunki montażu / demontażu / wynajmu żurawi wieżowych.

 Wzór zlecenia.

 

Klasa żurawiaMarka/typSpecyfikacja
140 tm

TEREX COMEDIL CTL 140

Zobacz specyfikację

160 - 180 tm

TEREX COMEDIL CTL 180

WOLFF WK 160 B

Zobacz specyfikację

Zobacz specyfikację

pow. 300 tm

TEREX COMEDIL CTL 340-24

TEREX COMEDIL CTL 400 A-24

Zobacz specyfikację

Zobacz specyfikację

 

Żuraw wieżowy to nieodzowny składnik pejzażu większości placów budowy. Ogromne maszyny dźwigowe nie tylko dają możliwość wykonania nawet najbardziej skomplikowanych projektów ale same w sobie są źródłem podziwu. Jeśli szukasz firmy, która zajmuje się kompleksowymi usługami związanymi z wynajmem żurawi, Herkules najlepiej odpowie na te oczekiwania.

Żurawie wieżowe – rodzaje

Z klasyfikacji żurawi wieżowych można wyróżnić dwa modele: górnoobrotowe i dolnoobrotowe. Żurawie wieżowe górnoobrotowe posiadają mechanizm obracający zamontowany na górze wieży i służą do realizacji średnich i dużych inwestycji w długim terminie. Do ich montażu niezbędny jest żuraw samojezdny. Żurawie dolnoobrotowe mają mechanizm obracający i balast na dole wieży. Poza podstawą, ruchoma jest cała konstrukcja urządzenia, łącznie z wieżą.

Klasyfikacja żurawi ze względu na wysięgnik

Element dźwignicy w postaci ruchomego ramienia, które porusza się w kierunku obrotowym, nazywany jest wysięgnikiem. Ze względu na jego poruszanie się, wyróżniamy dwa rodzaje żurawi. Żurawie górnoobrotowe z wysięgnikiem wodzakowym mają cięgnik poruszający się za pomocą dwóch lin. Z kolei żuraw z wysięgnikiem wychylnym ma cięgnik zamontowany na stale na końcu wysięgnika.

Kto operuje żurawiem?

Żurawie są obsługiwane wyłącznie przez operatorów ze specjalistycznymi uprawnieniami. Żuraw może obracać się wokół własnej osi, aby przenosić ładunki w poziomie, a także opuszczać i podnosić hak na linie nośnej, aby podnieść je na dowolną wysokość zgodną z danym modelem urządzenia. Transport ładunków na placu budowy jest dodatkowo koordynowany przez hakowych i sygnalistów.

Żurawie wieżowe – wynajem

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi wynajmu wszelkiego rodzaju urządzeń dźwigowych do różnych celów budowlanych, w tym infrastrukturalnych, drogowych, kubaturowych, przemysłowych, energetycznych oraz montażu farm wiatrowych. Każdy z naszych dźwigów wieżowych jest w pełni wyposażony i dostarczony wraz z wymaganymi dokumentami, co gwarantuje zgodność z wszelkimi normami i pozwala na jego bezpieczną eksploatację.